fbpx

Złoty środek w zarządzaniu własnymi finansami, czyli ZZF

ZZF, czyli Zrównoważone Zarządzanie Finansami pokazuje, jakie kroki należy podjąć, i w jakim momencie, aby dojść do celu. Uczy ono jak współgrać z otoczeniem.

Równowaga w życiu

Zrównoważone Zarządzanie Finansami to równowaga w świecie. To balans między tym, co bierzemy, a tym, co dajemy. To życie w zgodzie z samym sobą i ze środowiskiem, zarówno naturalnym jak i środowiskiem, w jakim się obracamy. Bierzemy tyle ile potrzebujemy i dajemy tyle ile możemy.

Dbałość o środowisko naturalne

Nabywając umiejętność ZZF zaczniesz podejmować świadome decyzje dotyczące pieniędzy. Zrozumiesz, że umiejętne zarządzanie swoimi pieniędzmi to równocześnie dbanie o swoje otoczenie i środowisko naturalne. Zdobędziesz wiedzę, która pokaże ci krok po kroku od czego najpierw zacząć działanie, aby odnieść oczekiwany rezultat. Poznasz zasady zarządzania własnym budżetem i będziesz wiedzieć skąd pozyskać pieniądze, aby np. robić nadpłaty rat swojej pożyczki.

Efektem końcowym będzie wzrost pewności siebie, przejęcie kontroli nad swoim finansami i lepsze zarządzanie nimi, co doprowadzi Cię do momentu, że będziesz mogła poczuć się bezpiecznie. I jeśli w przyszłości pojawi się podobna sytuacja jak ta związana z wirusem, to będziesz w stanie przeczekać to bez lęku i obaw o najbliższą przyszłość.

Uporządkowana wiedza krok po kroku zaprowadzi cię do miejsca, w którym chcesz się znaleźć.

Oto przykład ekologicznego zarządzania własnymi finansami.

W telewizji wyświetlana jest reklama społeczna mówiąca o odpowiedniej segregacji śmieci. I tak właśnie, segregując śmieci dbasz o środowisko naturalne, a jednocześnie dbasz o swoje finanse, ponieważ unikasz wyższych opłat wynikających z nie segregowania śmieci.

Fundament szczęśliwego życia

Zrównoważone zarządzania własnymi finansami to fundament do zdrowego i szczęśliwego życia. Wyobraź sobie, że każdy człowiek żyje zgodnie z tą filozofią. Nasze środowisko jest zdrowe i odwzajemnia się nam tym samym. Do tego każdy człowiek jest zadowolony, ponieważ nie ma problemów finansowych, co więcej chętnie pomaga potrzebującym. Nagle znika smog, ponieważ ludzie przestają palić śmieci, co więcej inwestują w nowe piece, ponieważ po głębszej analizie okazuje się, że w dłuższej perspektywie jest to bardziej ekonomiczne.

Styl i sposób życia

Życie zgodnie z ZZF to styl i sposób życia, nie dlatego że muszę, ale dlatego że chcę. Chcę, żeby ci co przyjdą po mnie mogli doświadczyć piękna przyrody tak jak i ja tego doświadczam. Nie wyobrażam sobie nie mieć możliwości pójścia do parku na spacer albo nie usłyszenia śpiewu ptaków zza okna o poranku. Owszem, lubię dbać o swój komfort jednak mam świadomość, że jestem też odpowiedzialna za otoczenie, w którym przebywam. Poza tym dbając np. o niemarnowanie wody podczas brania prysznica czy mycia naczyń to dbam o swoje finanse jednocześnie. Bez względu na motywację działania odnosisz korzyści zarówno ty jak i środowisko.

Kursy ONLINE:

Przeczytaj również: