fbpx

Jak zarabiać więcej

Bez względu na to czy pracujesz na etacie czy prowadzisz własną firmę, możesz odczuwać brak satysfakcji z zarobków. Według Drugiego Prawa Parkinsona wraz ze wzrostem zarobków rosną koszty życia. A więc idąc tym tropem, nawet jeśli będziesz zarabiać więcej, to istnieją duże szanse, że i tak będziesz niezadowolona z zarobków.

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą to pewnie niejednokrotnie słyszałaś radę typu “podnieś cenę swoich usług/ produktu” bądź “szanuj swój czas i wymagaj więcej pieniędzy od klientów”. A jeśli pracujesz na etacie to rady mogą być typu “poproś o podwyżkę”, “poszukaj lepiej płatnej pracy”. Czy miałaś styczność z takimi poradami?

Otóż zgadzam się z każdą z powyższych rad. I oczywiście być może wprowadziłaś to w czyn, może nawet Ci się udało. Jednak zapewne czujesz pewien dyskomfort w swoim wnętrzu. To uczucie, które mówi Ci, że nie zasługujesz na tę wyższą stawkę. Być może po podwyższeniu cen, klienci przestali dzwonić. Być może w pracy przestałaś sobie radzić, mimo że pracujesz w tym już długi czas.

Możesz praktykować afirmacje, medytacje, wysyłać intencje do opatrzności, modlić się o lepsze jutro. Oczywiście to też są rozwiązania. Być może one pomogą, a być może poczujesz tylko większą frustrację, bo będziesz czuła, że się okłamujesz. I będzie to poniekąd prawdą. 

Może to co piszę, wydaje się niewygodne. No cóż, prawda często bywa niewygodna. Często też można udawać, że rzeczywistość wygląda inaczej niż wygląda. Jednak ucieczka od prawdziwej rzeczywistości powoduje większe przygnębienie, bo masz poczucie ciągłej walki z życiem.

A jak to wszystko ma się do pieniędzy?

Otóż Twoje myśli tworzą przekonania, a Twoje przekonania tworzą Twoją rzeczywistość, a Twoja rzeczywistość tworzy Twoją przyszłość. Jak sama widzisz, żeby mieć radosną przyszłość, należy mieć radosną rzeczywistość, a żeby ona zaistniała, Twoje przekonania powinny być radosne, czyli wspierające Ciebie na każdym kroku życia. A żeby przekonania były radosne, to myśli potrzebują być pozytywne.

Teraz pewnie pojawi się głos sprzeciwu: jak moje myśli mają być pozytywne, jeśli moja rzeczywistość jest negatywna. Czy już sama to dostrzegasz, że jest to błędne koło?

Dlatego właśnie niskie zarobki lub małe zyski wynikają z Twoich przekonań. Jedno z bardziej utrudniających przekonań to poczucie bycia niewystarczającą. Takie przekonanie często nabywa się jako dziecko – tak było w moim przypadku. Jednak, aby to odkryć potrzebowałam 4 lat prowadzenia własnej firmy. Zapewne, gdybym wcześniej zauważyła, że moja rzeczywistość jest inna niż ja sobie ją wyobrażam, to szybciej nastąpiłby przebłysk. Jednak wszystko dzieje się w najbardziej odpowiednim momencie, a to, co się dzieje teraz, jest najbardziej odpowiednim zdarzeniem, jakie może się zadziać.

Oferta: Wychodzenie z długów

Jeśli temat jest Ci bliski i zastanawiasz się jak zmienić swoje myśli lub czujesz,  że potrzebujesz pomocy w zmianie sposobu patrzenia na życie i pieniądze to zapraszam do kontaktu.

Koniecznie obejrzyj nagranie na kanale, gdzie przepracowuję przekonanie bycia niewystarczającą. Kliknij tutaj, aby obejrzeć.

Kursy ONLINE:

Przeczytaj również: