fbpx

Jak stać się bogatym?

Aby stać się osobą mając pieniądze, trzeba czuć się jak taka osoba i wyglądać.

Jak często myślisz sobie jak będę mieć pieniądze to….

Jak będę mieć pieniądze to będę nosić fajne dresy w domu. To jest mój przykład. Kiedy jestem w domu to nie chodzę w ubraniach, w których wychodzę na zewnątrz. W domu noszę dresy. Dawno temu zdarzało się, że były to ubrania sprane, nierzadko z odbarwieniem, którego nie dało się sprać i często zdarzało się, że były one w kolorach, w których źle się czułam, bo patrząc w lustro uważałam, że brzydko wyglądam. Czy znasz to uczucie? 

Któregoś razu jak grom z jasnego nieba dotarło do mnie, że przecież nie muszę mieć nowych dresów do noszenia po domu. Wystarczy jak pozbędę się ubrań, które są z odbarwieniami oraz tych, w których źle się czuję.

Niby niewielka rzecz, ale patrząc w lustro zaczynałam widzieć osobę, która posiada więcej pieniędzy niż jest w stanie wydać. 

Drugą rzeczą były pidżamy. Nie znoszę pidżam i dlatego spałam w koszulkach i spodenkach. Jednak w moim poczuciu bogatej kobiety, strój do spania składał się z pięknych koszul nocnych. Poza tym osobiście bardzo lubię atłasowe koszule nocne, wykończone koronką.

A więc postanowiła, że taką jedną koszulę nocną kupię. Tylko jedną, aby zobaczyć czy rzeczywiście będę się czuć lepiej. I tak się stało. Znowu patrząc w lustro, widziałam kobietę spełnioną i posiadająca pieniądze.

Być może teraz myślisz: jak ubrania mogą wpłynąć na bogactwo? Otóż mogą! Aby pieniądze zawitały do Ciebie potrzebujesz czuć się jak osoba, które je posiada. Pomyśl jak taka osoba może się czuć albo po prostu zrób rzeczy, które cały czas odkładasz do momentu, aż będziesz mieć środki finansowe. W autorskim kursie online dzielę się metodami, które pomogły mi w stworzeniu odpowiedniego mindset finansowego. Więcej tutaj.

Oglądałam kiedyś film o terapeucie alkoholików. Pierwszy terapeuta nie miał żadnych efektów tzn. ludzie nie wychodzili z nałogu natomiast drugi trener zmienił sposób działania. Postanowił, że uzależnionych ubierze schludnie, ogoli ich i koniecznie skorzystają oni z usług fryzjera. Ponad 70% uzależnionych osób wyszło z nałogu. Jaki jest fenomen? Dopóki nie zobaczyli w lustrze człowieka, jakim chcieli się stać, nie byli w stanie wyobrazić sobie, że mogą stać się kimś innym, kimś kim chcieli się stać po wygranej z nałogiem.

Nie zmierzam do tego, że należy teraz kupić sobie garsonkę za 3000 zł i patrzeć w lustro, i wyobrażać sobie siebie na nowo. Chodzi o to, żeby zacząć od małych rzeczy, rzeczy, które są tym czego w głębi duszy pragniesz. Być może wydaje Ci się to bzdurą, ale zanim zrezygnujesz, zrób to. Zacznij od tego, na co Cię stać.

Napewno masz coś, czego od dawna pragniesz, ale wynajdujesz tysiące argumentów, żeby tego nie zrobić.

Być może pojawi się pytanie typu: Gdzie ja w tym wyjdę? Po co mi to, skoro nie chodzę w takie miejsca? Znam dobrze te pytania. Stwórz sobie wsłasny rytuał. Jeśli upatrzyłaś piękną sukienkę, ale nie masz gdzie w niej wyjść, to stwórz sobie okazję do wyjścia właśnie w niej. Jeśli to sukienka wieczorowa to wybierz się do teatru albo w inne miejsce, które przychodzi Tobie na myśl. Jeśli podobają Ci się buty na 10 cm obcasie i masz skojarzenia, że tak chodziłabyś ubrana, będąc bogatą, kup je i wybierz się w miejsce, gdzie możesz w nich wyjść.

Co ważne, zrób z tego nawyk tzn. wychodź w dane miejsca przynajmniej raz w miesiącu.

A jeśli masz podobnie jak ja i chcesz czuć się dobrze w domowych ubraniach to zrób z nimi porządek.

Wszystko to zmierza do tego, aby czuć się dobrze sama ze sobą. Pamiętaj, że Ty jesteś najważniejszą osobą dla siebie. Nikt nie zadba o Ciebie tak dobrze jak Ty sama.

Być może teraz pomyślisz, że to dzieci są dla Ciebie najważniejsze, jednak zastanów się. Dzieci są szczęśliwe tylko wtedy kiedy widzą szczęśliwych rodziców. Dlatego właśnie zadbaj o siebie.

Mam nadzieję, że obaliłam myśl typu: Nie zadbam o siebie, bo nie mam pieniędzy na to! Pamiętaj, że dbanie o siebie zaczyna się od malutkich rzeczy, najpierw musisz uwierzyć, że jesteś w stanie mieć więcej pieniędzy i potrzebujesz widzieć w lustrze osobę godną tych pieniędzy.

Jeśli temat jest Ci bliski i zastanawiasz się jak zmienić swoje myśli lub czujesz,  że potrzebujesz pomocy w zmianie sposobu patrzenia na życie i pieniądze to zapraszam do kontaktu na adres e-mail: kontakt@zanetawoznica.pl lub skorzystaj z formularza poniżej, klikając w link. Możesz też skorzystać z kursu online.

Decyduję się na sesję indywidualną

Zapraszam na kanał YT, gdzie znajdziesz nagrania nt finansów osobistych i kształtowania psychiki finansowej. Kliknij tutaj, aby obejrzeć.

Kursy ONLINE:

Przeczytaj również: