fbpx

9 mądrości finansowych

Szczęśliwe życie w świecie, który z każdej strony pokazuje, że czegoś Ci brakuje jest nie lada wyzwaniem. Dlaczego tak jest?

Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu, gdzie nadrzędną rzeczą jest to, co posiadasz, a nie kim jesteś. Dlatego ważne jest, aby mieć swoje solidne fundamenty, które nie pozwolą Ci zatracić się w tym bałaganie.

Zastanawiasz się czym są te solidne fundamenty? Otóż to przekonania oraz sposób myślenia, z pomocą których utrzymujesz dobry kierunek w swoim życiu.

W tym artykule chcę podzielić się z Toba moimi złotymi myślami, którymi kieruję się na co dzień. Oczywiście dojście do tego zajeło mi sporo czasu, jednak teraz nie wyobrażam sobie żyć i mysleć inaczej.

 1. To nie wysokość wynagrodzenia ogranicza Cię, ale brak wiedzy, co zrobić z tym co już masz.
  Wiele osób tkwi w myśleniu, że nie stać ich na to, czego chcą. W taki sposób przebywa się stale w poczuciu braku. Pewnie czytałaś podobne zdanie nie raz. Wówczas należy zastanowić się, co możesz zrobić z tym, co posiadasz na obecną chwilę.
 2. Pieniądze są dobre – to przekonanie pozwala na zdobycie większych pieniędzy.
  Często zdarza się, że pieniądze uważa się za coś złego. Można też usłyszeć, że pieniądze niszczą człowieka. Dopóki nie spojrzy się na nie jak na coś dobrego, dopóty będzie odczuwać się ich brak.
 3. Problemy z pieniędzmi najczęściej wynikają z ograniczających przekonań, jakie posiadasz.
  Zawsze staram się analizować moje myśli i pilnować, aby były one pozytywne. Każde negatywne sformuowanie zamieniam na pozytywne. W każdej (dosłownie każdej) złej sytuacji, znajduję przynajmniej jeden pozytywny skutek. Stworzyłam autorski kurs online, w którym dzielę się technikami jak zarządzać swoim mindest i myślami, aby kreować dostatek i szczęście. Więcej tutaj.
 4. Jeśli nie potrafię poradzić sobie sama to szukam pomocy u specjalistów.
  Często dobre rady bliskich, którzy podobnie jak Ty, mało znają się na danym temacie, są mało pomocne. Dlatego proszenie o pomoc specjalisty z danej dziedziny to oznaka wysokiej samoświadomości i siły. A jeśli chcesz zmienić swoje ograniczające przekonania finansowe na takie, które pomogą Ci osiągnąć to, czego chcesz kliknij tutaj  lub napisz do mnie tutaj.
 5. Odkładaj zawsze przynajmniej 10% ze swojej pensji na konto oszczędnościowe.
  Najczęściej ludzie nie odkładają ze swojej wypłaty nic lub tylko to, co im zostanie na koniec miesiąca. Życie jest zaskakujące i wydarzyć może się wszystko zwłaszcza to, czego się nie spodziewamy. Dlatego tak ważne jest mieć oszędności. Gdyby nie moje oszczędności w 2012 r. nigdy nie poleciałabym do Kanady.
 6. Można być wolnym finansowo, pierwszym krokiem jest określenie dokładnej liczby pieniędzy, która to zagwarantuje.
  Często piszę i mówię o tworzeniu własnych definicji i dokładnym precyzowaniu swoich celów i pragnień. Nigdy nie staniesz się bogaty, jeśli nie stworzysz własnej definicji bogactwa.
 7. Tylko silna motywacja pomoże pokonać trudności w każdym aspekcie Twojego życia.
  Kiedy dąży się do tego, czego się pragnienie może zdarzyć się, że na drodze pojawią się trudności. Można je pokonać i dalej iść do celu lub poddać się i zrezygnować ze zdobycia celu.
 8. Należy wyznaczać sobie cele finansowe, a następnie zapisać je na kartce papieru i określić pierwszy krok.
  Jakiś czas temu pokazano, że osoby, które spisują swoje cele na papierze, w większym stopniu je osiągają niż pozostali, którzy tego nie robią. Ważne jest również, znalezienie pierwszego, najmniejszego kroku, jaki możesz zrobić jeszcze dziś. Stworzyłam autorski kurs online, w którym dzielę się technikami jak ułożyć realny plan działania. Więcej tutaj.
 9. Kluczem do sukcesu finansowego jest zrównoważone zarządzanie swoimi pieniędzmi.
  Dzięki świadomości moich celów i priorytetów życiowych jestem w stanie zarządzać swoim budżetem w zrównoważony sposób, co sprawia, że stać mnie na rzeczy, których naprawdę pragnę. Ty też możesz dojść do tego. Jeśli chcesz pomocy to zapraszam na autoski kurs online Zarządzanie pieniędzmi i tworzenie budżetu domowym.

Kursy ONLINE:

Przeczytaj również: