fbpx

13 sposobów na tanie wakacje

Dzięki nie przepłacaniu pieniędzy na jedną rzecz, to co zaoszczędzimy możemy wydać na przyjemności DLA SIEBIE. Ja na wszystko patrzę dość ekonomicznie. Jeśli np. zapłacę mniej za nocleg to tym samym mogę wydać więcej na np. na smaczne jedzenie (czytaj: przepyszny deser – oczywiście czekoladowy) albo zamiast kupić pamiątkę, która gdzieś zalegnie w szafie to kupię bilet na zwiedzenie dodatkowego miejsca.

Wszystko polega na dokonywaniu wyborów. Nie mogę mieć wszystkiego w jednej chwili, ale dzięki temu, że wiem czego chcę to wcale NIE POTRZEBUJĘ wszystkiego.

A więc przedstawię ci moje sposoby na cięcie kosztów. Chociaż tak naprawdę to nie cięcie kosztów tylko sposoby na większą przyjemność z urlopu ????

1. Działaj na własną rękę.

Za sprawą Internetu możesz pojechać, gdzie tylko dusza zapragnie. Organizowanie wakacji samemu jest najtańszym sposobem. Wyjątkiem czasami są oferty last minute. Poza tym nie ma nic wspanialszego niż planowanie wakacji samemu, wtedy radość z urlopu odczuwasz zanim jeszcze na niego pojedziesz.

2. Unikaj turystycznych miejscówke.

Unikaj turystycznych miejscówek, ponieważ tam ceny są zawsze zawyżone. Poza tym, co to za frajda wypoczywać wśród tłumów.

3. Urlop poza sezonem.

Jeśli masz możliwość to jedź na wakacje poza sezonem. Ceny noclegów, jedzenia, a także biletów lotniczych są zawsze niższe nawet w popularnych, turystycznych miejscach.

4. Tanie bilety lotnicze.

Niestety obecny rok 2020 powoduje ograniczenia wakacyjne i nie bardzo mamy możliwość urlopowania poza granicami kraju. Jednak gdybyś planowała wakacje to warto poświęcić kilka dni na znalezienie biletu w ekstra cenie. Swoją drogą zamiast szukać taniego biletu do wybranego przez ciebie miejsca to proponuję znaleźć tani bilet do dowolnego miejsca. Rozwinę tę myśl: planowałam w ubiegłym roku wakacje do Chile. Niestety ceny biletów były poza zasięgiem cenowym w tamtym okresie. Nagle wpadła mi cena biletów na Sri Lanka. Oczywiście nie zastanawiałam się długo i wybrałam tańszą opcję. Dlatego czasami warto nastawić się na tani bilet dokądkolwiek zamiast upierać się przy wybranym kierunku i co gorsza przepłacić za bilet.

5. Tanie noclegi.

  • Zwiedzając USA korzystałam z Couchsurfing. Są to bezpłatne noclegi u mieszkańców danej lokalizacji. Ja zawsze kupowałam jakiś upominek w zamian za pomoc. Można też zwyczajnie swojego gospodarza zaprosić na obiad. Couchsurfing działa też w Polsce, jednak osobiście tego nie sprawdziłam.
  • Istnieje również Airbnb. Tutaj również goszczą cię osoby prywatne, jednak za nocleg trzeba płacić.
  • Nieocenione są tu również przeglądarki internetowe, dzięki którym możesz znaleźć nocleg za dobre pieniądze.
  • Groupon jest również dobrym miejscem na znalezienie ciekawe i jednocześnie korzystnej cenowo oferty

6. Tanie Wakacje

Ja osobiście w większości przypadków rezerwuję mieszkania. Ich bezcennym plusem jest kuchnia. Po co przepłacać za śniadanie w hotelu → zrobienie jajecznicy nie wymaga wielkiego wysiłku. Podobnie sprawa się ma z kolacją. Oczywiście, jeśli znajdziesz super ofertę ze śniadaniem to warto z niej skorzystać. PAMIĘTAJ: zanim podejmiesz decyzję, przelicz to wszystko ????

7. Unikaj głównych ulic.

Korzystaj z hoteli i restauracji, które znajdują się w bocznych ulicach. Ceny przy głównych ulicach zawsze są przynajmniej dwukrotnie wyższe niż w miejscówkach w bocznych uliczkach. Pamiętam jak będąc na Sri Lanka znalazłam mega tanią knajpkę z przepysznym jedzeniem. Dodam tylko, że restauracje z wyższymi cenami nie serwowały tak pysznego jedzenia jak tamta.

8. Bagaż.

Najlepiej mieć bagaż podręczny, za który nie trzeba dodatkowo płacić. Poza tym nie zmęczysz się tak bardzo niosąc bagaż podręczny w porównaniu z bagażem rejestrowanym.

9. Prowiant na drogę.

Zawsze dobrze jest mieć w plecaku wodę i coś do przekąszenia np. owoc. Wtedy nie musisz przepłacać za przekąski.

10. Zakupy przed wyjazdem.

Zakupy przed wyjazdem. Osobiście niejednokrotnie zdziwiłam się ceną kremu z filtrem nad morzem. Niezbędniki wakacyjne należy kupić najlepiej u siebie na miejscu za normalną cenę. Podobnie jak tabletki przeciwbólowe. Niby groszowe sprawy, ale wolę kupić tańszy krem i pyszne ciastko niż przepłacić za krem i ciastka nie jeść ????

11. NIE dla pamiątek.

Zdjęcia zamiast pamiątek. Po co, kupować pamiątki jak można zrobić piękne zdjęcia, a potem stworzyć z nich foto książkę.

12. Korzystaj z darmowych atrakcji.

13. Zniżki.

Jeśli jesteś studentem korzystaj ze zniżek, jakie ci przysługują

Kursy ONLINE:

Przeczytaj również: